مراحل انجام کار

ابتدا یکی از طرفین معامله با استفاده از اپلیکیشن موبایل یا وب سایت طرف مقابل را به معامله دعوت می کند. سپس طرف مقابل با دریافت پیامک از این دعوت مطلع می شود و اقدام می کند. پس از این نوبت گروگذاری وجه مورد توافق از سوی خریدار می رسد. در ادامه لازم است فروشنده در مدت زمان مقرر اقدام توافق شده را انجام دهد. چنانچه همه چیز با موفقیت انجام شود نوبت به خریدار می رسد که با اعلام پایان معامله وجه گروگذاری شده را برای فروشنده آزاد سازد. در این میان ابزارهایی برای مستند کردن توافقات نیز وجود دارد.
تعریف و ایجاد یک معامله که به صورت آنی است. از سوی دیگر پذیرش دعوت به حضور در معامله بستگی به اقدام طرف مقابل دارد. گذشته از این، مبنای زمانی در جریان بودن معامله مدت زمانی است که در حین تعریف معامله به عنوان مهلت انجام کار مشخص می شود. اگر در یک معامله مهلت انجام کار 10 روز قید شود، پس معامله حداکثر ده روز در جریان خواهد بود و پس از آن یا وجه توسط خریدار آزاد می شود یا یک درخواست داوری برای حل و فصل اختلاف توسط شاکی به تضمین شو ارسال می شود.
تضمین شو یک واسط گروگذاری وجه برای جلوگیری از کلاهبرداری هاست. در حین خریدهایی که طرفین یکدیگر را به خوبی نمی شناسند یا معامله بین دو شهر انجام می شود، نگرانی هایی در خصوص از دست رفتن پول وجود دارد که تضمین شو می تواند مانع این مشکل شود.
این کار به سادگی با رفتن به صفحه معاملات در اپلیکیشن و وب سایت قابل بررسی و مشاهده است. ضمن اینکه برای برخی از مراحل مهم معامله همچون آزادسازی نیست پیامک آگاه ساز ارسال می شود. البته شما می توانید به صورت تماس تلفنی و ایمیلی با ما نیز از وضعیت معامله خود مطلع شوید.
به غیر از معاملات ملکی و حیوانات دامی زنده، معاملاتی که با قوانین کشور ایران منافاتی نداشته باشد و مجرمانه نباشد بلامانع است. البته در حال حاضر سقف مبلغ معاملات نامحدود نیست و بسته به شرایط برای مبلغی بالاتر از سقف مشخص شده امکان انجام معامله میسر نخواهد بود.
مادامی که معامله ای خلاف قوانین کشور ایران و قوانین تضمین شو تعریف نشود می توان هر نوع معامله دیگر را انجام داد. اما فهرست زیر شاخص‌ترین گروه هایی هستند که می توانند از تضمین‌شو استفاده کنند:

  • فریلنسرها و دورکاران
  • معامله‌گران رمزارزهایی همچون بیت‌کوین و ...
  • صاحبان دامین های اینترنتی
  • دارندگان پیج های فروش اینستاگرامی
  • خریداران کالا از پیج های اینستاگرامی
  • فروشندگان تلگرامی و فعال در واتس اپ
  • خریداران کالا و خدمات در پیام‌رسان‌ها از جمله واتس‌اپ و تلگرام
  • خریداران و فروشندگان فعال در سایت دیوار
  • افرادی که قصد انجام معاملاتی دارند و در خصوص وجه نگرانند

موارد مربوط به ارسال کالا

ارسال کالا به عهده طرفی از معامله است که در حین ثبت معامله به عنوان فروشنده از ایشان یاد شده است. ارسال می بایست توسط سرویس های شهری (پیک موتوری و...) یا برونشهری (پست، تیپاکس و...) کالا که امکان ارائه کد رهگیری و استانداردهای لازم را دارند انجام شود. ارسال هایی که به صورت استاندارد و رسمی قابل رهگیری نیست در زمانی که طرفین معامله به مشکل بر بخورند قابل استناد نخواهد بود.
بلافاصله پس از گروگذاری وجه توسط خریدار و حداکثر تا زمانی که در حین تعریف معامله مشخص شده، فروشنده می بایست اقدام به ارسال کالا کرده و مستندات ارسال را نزد خود حفظ نماید. همچنین می توان برای افزایش اطمینان مستندات کار را در بخش گفتگوی معامله نیز ارسال کرد.
در صورتی که نیاز به عودت کالا به فروشنده باشد، این خریدار است که باید هزینه ارسال را به عهده بگیرد. مگر اینکه فروشنده خود صراحتاً این مورد را تقبل کند.

موارد مربوط به پرداخت

بسته به سطح قیمت در حین تعریف معامله مقدار کمسیون به شما نمایش داده می شود. از طرفی مسئول پرداخت کمسیون با کسی است که در حین تعریف معامله مشخص شده و هر طرف معامله هم می توانند هر کدام نیمی از کمسیون را پرداخت کنند. در فرم ثبت معامله سه گزینه "خریدار"، "فروشنده" و "هر دو طرف" نیز دیده می شود که فقط یکی از آنها قابل انتخاب است.
چنانچه حساب شما بر اثر لغو یک معامله و عودت وجه، افزایش موجودی های قبلی یا آزادشدن وجه برای شما دارای موجودی باشد، می توانید با رفتن به بخش درخواست برداشت، اقدام به تسویه حساب کنید. برای اینکار نیاز به درج شماره حساب شبای خود دارید. رسیدگی به درخواست های برداشت معمولاً طی 24 ساعت پس از ثبت درخواست و حداکثر تا 48 ساعت بعد و طی روزهای غیرتعطیل انجام خواهد شد. وجوه از طریق حواله پایا به حساب شخص واریز خواهد شد.

دانلود اپلیکیشن


دانلود اپلیکیشن اندروید از کافه بازار دانلود اپلیکیشن اندروید از گوگل پلی